Srpen 2012


Bruce Lee

31. srpna 2012 v 15:10 Bruce Lee
Bruce Lee nebo také Lee Jun Fan (27. listopadu 1940, San Francisco - 20. července 1973, Hong Kong) byl herec, mistr a popularizátor bojových umění. Věnoval se tréninku bojových umění, což ho později dovedlo na filmové plátno. Svou hereckou prací ovlivnil natáčení a popularitu soudobých akčních filmů. Krátce po své smrti se stal legendou a dodnes je znám jako nejvlivnější osobnost bojových umění 20. století.
Mládí
Narodil se jako čtvrté z pěti dětí do rodiny Lee Hoi Chuen a Grace Ho v San Francisku. Krátce po jeho narození se celá rodina vrátila do Hong Kongu. Měl dvě starší sestry Pheobe a Agnes, staršího bratra Petera a mladšího Roberta. Jedna ze vzpomínek, které si uchoval z dětství byla japonská okupace v průběhu druhé světové války. Jelikož byl Hong Kong britskou kolonií od poloviny 19. století, s vlivem cizí mocnosti se setkával od svého mládí. Ve 13 letech začal s tréninkem Wing Chun. Nevěnoval se však jenom boji. Roku 1958 vyhrál hongkongskou taneční soutěž v ča-ča. A díky svému otci a vrozenému talentu se objevil v několika filmech. Jeho otec se právem obával o budoucnost svého syna, který dával přednost boji, tanci a filmu před studiem. Když se Bruce dostal do potyčky, která přilákala pozornost policie, rodiče se shodli, že je na čase, aby uplatnil svojí americkou národnost a vrátil se do země svého narození.
Učitel bojových umění
Po nějakou dobu bydlel u přítele otce v San Francisku, kde se živil jako taneční instruktor. Nevydržel zde dlouho a brzy se přestěhoval do Seattlu, kde měla Ruby Chow svoji restauraci, která mu díky jeho otci nabídla ubytování a práci. Přihlásil se a pečlivě docházel do Edison Technical College. Jeho studijní výsledky byly dost dobré na to, aby byl přijat na University of Washington, kde později získal titul bakaláře svobodných umění. Frustrován námezdními pracemi, které ho živily, založil roku 1963 Jun Fan Gung Fu Institute, kde vyučoval za nevelký poplatek kung-fu. V té době nebyly školy bojových umění tolik rozšířené, takže neměl o studenty nouzi. Dokonce mezi nimi potkal Lindu Emery, se kterou se oženil roku 1964. Svojí školu bojových umění nechal na starost svému příteli Takymu Kimurovi a se ženou se přestěhoval do Oaklandu k Jamesovi Lee, kde společně otevřeli druhou pobočku Jun Fan Gung Fu Institute. Bruce Lee poskytoval výuku komukoliv, což se nelíbilo čínské menšině. Toto vyústilo v duel, který měl ukončit vzdělávání nečínských studentů, pokud by Lee prohrál. Po necelé minutě boj skončil v Leeův prospěch. On sám však nebyl s výsledkem spokojen, protože očekával rychlejší konec. Tento boj ho přivedl ke snaze o lepší zvládnutí bojových umění, jak po stránce fyzické, tak po stránce filosofické a mentální. V této době vzniká myšlenka Jeet Kune Do.
Pomalá cesta do Hollywoodu
Jeho cesta do Hollywoodu začala 2. srpna 1964 při jeho exhibici na mezinárodním turnaji v karate na Long Beach. Jeho jednopalcové údery, kdy úderem pěstí ze vzdálenosti jednoho palce povalil dobrovolníka, a jeho rychlé kliky na dvou prstech nepřestávaly ohromovat publikum. K jeho velkému štěstí sledoval toto představení i kadeřník filmových hvězd Jay Sebring, který zapříčinil setkání Bruce Leeho s filmovým producentem Williamem Dozierem. Po zkušebním natáčení se Dozier nadchl a nabídl Leemu roli Kata v chystaném televizním seriálu "The Green Hornet". Než se tak mohlo stát, musel Dozier dokončit seriál Batman, aby se Lee do té doby neupsal někomu jinému, tak mu bylo zaplaceno $1800. Další změny nastaly i v jeho rodinném životě, 1. února 1965 se narodil jeho syn Brandon Lee, k němuž si v průběhu svého života vybudoval silné pouto. Krátce na to dorazila zpráva z Hong Kongu, že Brucův otec, Lee Hoi Chuen, zemřel. Bruce se musel rozhodnout zda bude pokračovat ve vyučování bojových umění, nebo se naplno pustí do filmování. Bál se toho, že po otevření několika dalších škol by ztratil přímou kontrolu nad výukou a nechtěl, aby se pro něj jeho vášeň stala pouze zdrojem obživy. Rozhodl se pro hereckou kariéru. Mezi roky 1966 a 1967 se účastnil natáčení "The Green Hornet". V té době nebyla asijská bojová umění tolik známá a rozšířená. Díky bojovým scénám, které sám navrhoval, se stal pro mnohé diváky hvězdou, přestože hrál vedlejší roli. "The Green Hornet" se přesto nestala úspěšnou sérií a byla po 26. díle ukončena. Aby si udržel stálý příjem otevřel si v Los Angeles třetí Jun Fan Gung Fu Institute. Po několika menších rolích v různých seriálech začal poskytovat soukromé tréninky různým filmovým osobnostem. Další požehnání přišlo 19. dubna 1969 v podobě dcery (Shannon Emery Lee). Poprvé se objevil v celovečerním filmu Marlowe v roli Winslowa Wonga. Při ranní rozcvičce roku 1970 si poranil záda(později se zjistilo, že šlo o čtvrtý sakrální nerv) a byl mu nakázán šestiměsíční klid na lůžku. Ten strávil převážně čtením knih a zapisováním svých úvah. Po získání síly začal realizovat scénář, pro který sám napsal příběh s názvem "The Silent Flute". Warner Brothers projevili zájem a bylo rozhodnuto, že se bude točit v Indii. Po krátkém hledání vhodného místa studio projekt zrušilo. Hollywood mu uštědřil další ránu, když přijal jeho nápad na seriál z prostředí divokého západu, kterým putuje orientální mnich, a hlavní roli přisoudil Davidu Carradinemu, s odůvodněním, že čínský herec v hlavní roli není to, co by fanoušci chtěli vidět.
Filmování v Hong Kongu
Zklamán se toho roku vydal do Hong Kongu. Byl překvapen, když se setkal s velkou odezvou místních obyvatel, kteří ho oslovovali Kato, podle jeho role v "The Green Hornet". Neunikl pozornosti médií a místních filmových producentů. Po odmítnutích v Hollywoodu se Lee rozhodl točit v Hong Kongu a podepsal smlouvu na dva filmy s Raymondem Chowem. První film Fist of Fury se začal natáčet o rok později a navzdory snížené úrovni natáčení oproti Hollywoodu se stal z tohoto filmu trhák. Bruce souhlasil i se třetím filmem (tím měla být Game of Death). Jelikož byl uznávanou hvězdou, tak mohl ovlivňovat natáčení a dokonce napsal scénář a režíroval The Way of the Dragon. Roku 1972 začal natáčet Game of Death, když ho kontaktovali Warner Brothers, aby s nimi podepsal smlouvu na první americko-hongkongský film. Průběh natáčení byl provázen menšími problémy, hlavně kvůli jazykové bariéře. Nikoho však nepřekvapilo, že se Enter the Dragon stal legendárním filmem.
Předčasná smrt
Nedožil se premiéry svého nejznámějšího filmu. 20. července 1973 upadl do kómatu a krátce na to zemřel. Bolela jej hlava a aby tuto bolest utišil, vzal si prášek (Equagesic). Bolest hlavy byla však následkem krvácení do mozku, které způsobilo masivní otok (při pitvě bylo zjištěno zvětšení mozkové hmoty z 1,400 na 1,575 gramů), což zapříčinilo smrt.
Jako oficiální příčina smrti je uváděn mozkový edém. Ten den byl Lee v Hong Kongu a po normálním pracovním dni, který strávil s lidmi, se kterími měl točit nový film. Po večeři si stěžoval Ting Pei (herečka, jenž měla hrát hlavní roli), že ho bolí hlava a ona mu dala nějaké prášky proti bolesti. V 19:30 si šel lehnout na gauč a když pro něj Ting Pei po chvíli přišla, nebyla schopna ho probudit. Přivolaný doktor se ho pokoušel vzkřísit, ale přes všechny pokusy byl Bruce Lee mrtvý dříve, než ho sanitka vyložila u nemocnice. Druhá (mystičtější) verze hovoří o tom, že Bruce Lee zemřel následkem takzvaného "doteku smrti" (dim-mak - funguje na stejném principu jako jednopalcový úder, ale následky se mohou projevit až po týdnech, nebo i letech), kvůli tomu že šířil východní tajemství mezi lidi na Západě.
V té době mu bylo pouhých 32 let.
Nedozírná škoda.


BoA - Eat You Up

27. srpna 2012 v 11:00 Boa
VE ZKRATCE: BoA je korejská zpěvačka,která ovládá japonštinu,angličtinu a svůj rodný jazyk.Je známá v celé Asii a v USA,kde debutovala songem Eat you up.Zpívá od jedenácti.Začínala se svým bratrem ale postupně se postavila na vlastní nohy.
MŮJ NÁZOR:Klip je zajímavě natočen a je plný kontrastů.
Osobně se mi nejvíc,líbí chvilka kdy vejde do sálu a jako by vybuchla bomba.
Svým způsobem to celé dotváří prasknutí brýlý uhlazeného muže který je ze všeho až moc vyjukaný.
Ve chvíli kdy viditelně znudění lidé poznají výbušný styl tance,než jaký se učí na jejich školemám pocit že jsou na chvíli ohromeni a pak se jim to začne líbit,ovšem,mají svoje zábrany.
Studenti se k tanci přidají hned po tom co BoA se svým "týmem"vejde do sálu.
Moc se mi to líbí.
PŘEKLAD:
When I first saw you I knew nothing's like it used to be
Boy you have got to be the finest thing in history
The way I feel inside is just so hard to understand
You feed my appetite in ways I can't explain

I'll eat you up
(Your love, your love~)
I'll eat you up
(Your love, your love~)
(Woah)
I'll eat you up
(Woah)
So yum yum
(Woah)
Can't get enough
(Woah oh oh)
I think I'm in love

If you move any closer boy there is no guarantee
What I will do to you I fear it and it's scaring me
Like I've become some kind of demon in the night
You look so tasty I could eat you up alive

I'll eat you up
(Your love, your love~)
I'll eat you up
(Your love, your love~)
(Woah)
I'll eat you up
(Woah)
So yum yum
(Woah)
Can't get enough
(Woah oh oh)
I think I'm in love

I'll eat you up
(Your love, your love~)
I'll eat you up
(Your love, your love~)
(Woah)
I'll eat you up
(Woah)
So yum yum
(Woah)
Can't get enough
(Woah oh oh)
I think I'm in love

Can't stop thinking 'bout the things I wanna do to you
If you move any closer you'd be asking for it too
I want your love
I need your touch
So much I think I'm in love

(oooh woah)
I'll eat you up
(Your love, your love~)
(Woah)
I'll eat you up
(Woah)
So yum yum
(Woah)
Can't get enough
(Woah oh oh)
I think I'm in love

I wanna take you to my room
(I'll eat you up)
Wanna take you to my room
(I'll eat you up)

(Woah)
I'll eat you up
(Woah)
So yum yum
(Woah)
Can't get enough
(Woah oh oh)
I think I'm in love

(I'll eat you up)
(I'll eat you up)
(I'll eat you up)
(I'll eat you up)
(I'll eat you up)
(I'll eat you up)
(I'll eat you up)
(I'll eat you up)

Když jsem tě poprvé viděla, vím, nic není jak bývalo
Chlapče, máš být nejlepší věcí historie
Tak to cítím uvnitř, je těžké tomu porozumět
Krmíš mou touhu na cestách, nemohu to vysvětlit

Sním tě
(Tvou lásku, tvou lásku)
Sním tě
(Tvou lásku, tvou lásku)
(Woah)
Sním tě
(Woah)
Tak yum yum
(Woah)
Nemohu dostat dost
(Woah oh oh)
Mylslím, že jsem zamilovaná

Jestli hýbeš nějakým bližším klukem, není tam žádná záruka
Co ti udělám. Bojím se toho a staší mě to
Jako bych se v noci stala nějakým druhem démona
Vypadáš tak chutně, mohla sem tě sníst

Sním tě
(Tvou lásku, tvou lásku)
Sním tě
(Tvou lásku, tvou lásku)
(Woah)
Sním tě
(Woah)
Tak yum yum
(Woah)
Nemohu dostat dost
(Woah oh oh)
Mylslím, že jsem zamilovaná

Sním tě
(Tvou lásku, tvou lásku)
Sním tě
(Tvou lásku, tvou lásku)
(Woah)
Sním tě
(Woah)
Tak yum yum
(Woah)
Nemohu dostat dost
(Woah oh oh)
Mylslím, že jsem zamilovaná

Nemohu zastavit myšlení, kolo věcí, co ti udělám
Jestli hýbeš někým bližším, měl by sis o to taky říct
Chci tvou lásku
Potřebuji tvůj dotek
Tak moc si myslím, že jsem zamilovaná

(oooh woah)
Sním tě
(Tvou lásku, tvou lásku)
(Woah)
Sním tě
(Woah)
Tak yum yum
(Woah)
Nemohu dostat dost
(Woah oh oh)
Myslím, že jsem zamilovaná

Chci tě vzít do mého pokoje
(Sním tě)
Chci tě vzít do mého pokoje
(Sním tě)

(Woah)
Sním tě
(Woah)
Tak yum yum
(Woah)
Nemohu dostat dost
(Woah oh oh)
Myslím, že jsem zamilovaná

(Sním tě)
(Sním tě)
(Sním tě)
(Sním tě)
(Sním tě)
(Sním tě)
(Sním tě)
(Sním tě)

Botky

26. srpna 2012 v 21:29 Naruto
Tak tady je jedna fotečka pro ty co sebou chtěj nosit Gaaru i ven a dovnitř a celkem všude.
Určitě si vzpomenete že sem sem dávala obrázky ještě jinejch botiček.
Nevím který jsou lepší,takže zhodnotě sami.

Choi Siwon

25. srpna 2012 v 11:00 Super junior

Dcera lesa 5

24. srpna 2012 v 0:22 Dcera lesa
Běžím.
Dech mi pomalu dochází,i přesto že běžím teprve malou chvilku.
Snažím se přemýšlet.
Kam by ho asi mohli odtáhnout.Nejspíš do své skrýše.
Teď de pouze o to kde ta skrýš je.
Mají rádi tmu.Takže nejspíš někde pod zemí.
Ale kde tady má nějakej barák trochu větší sklep?
Naštěstí tohle nemusím řešit.
Konečně je totiž dostihnu.Posadim se do podřepu a balancuju na špičkách na kraji střechy.Možná trochu praštěný ale zrovna když můžu něco udělat,nedělám vůbec nic.
Prostě chci vidět,jak si s tím Eran poradí.
Právě se probral.Nesvázaly ho,což byla zásadní chyba.Jako elf má Eran dost rychlou regeneraci,takže to co jiné omráčí na celý den,jeho nechává v milosrdné tmě jen dvě,tři hoďky.
Pozorně sleduju scénu pod sebou.Ohnal se po jednom z nich pěstí,ale vyhnul se mu.Sebrali mu meč,z čehož je mám pocit trochu na větvi.
Aspoň něco udělali dobře.
Sarkasticky si prohlédnu tři muže kteří teď obklopují Erana.
Nemá proti nim nejmenší šanci.
Je to trochu krutý,ale kdybuch mu pomohla,nedozvěděli by sme se kde sídlej.A on aspoň dostane lekci.
Posunu se ještě o trochu dopředu.
Muž stojící za elfem má podivný výraz.
Na co asi myslí?Jeho pohled směřuje na Erana,ale může se koukat na něco co já nevidím,co je pod střechou.
Z myšlenek mě vytrhne fanfára,na znamení toho že přichází císař.
Leknutím málem spadnu mezi označené.
Ale jenom málem.
V poslední chvíli chytím balanc a vidím jek se muži chytají za uši.
Asi mají citlivý sluch Eran totiž nic nedělá a to má hodně jemný sluch.
Náhle se muž ke kterému elf stojí zády rozpřáhne a praští ho do hlavy.Eran padá obličejem k zemi.
Ovšem nedopadne.
Má štěstí(fakt se to tak dá nazvat?!) a označený ho chytí.
Přehodí si ho přes záda jako pytel mouky a rozběhne se spletí uliček.
Přikrčená běžím za nimy po střeše.
Konečně se zastavuji.
Rozhlížejí se jako malé děti které chtějí zazvonit na všechny zvonky.
Pak vběhly do stěny.
Seskočila a vydala se obezřetně ke stěně.
Přejela dlaní po hrubém vrchu,který se pod jejím dotekem jakoby rozvibroval.
Představila si jak se celé její tělo vpíjí do stěny jako voda a na druhé straně se opět slučuje.
Špičkou prstu strčila do stěny.
Ta se prohla jako nějaká blána a její ruka prošla dál.
Postupně ji následovalo celé tělo.
Cítila jak se její tělo skládá dohromady jako nějaké puzzle.
Usmála se a rozhlédla se.Byla tu tma.
Povzdechla si.
Znovu použila svoji představu.
Bylo to celkem jednoduché.
Představovala si jak sedo její dlaně shromažduje její energie a pomalu se točí do kola až vytvoří kouly.
Ta pak začne zrychlovat svůj pohyb až se obalí plameny.
Otevřela oči.
V ruce jí plápolalo měkké světlo ze zlatorudého plamene.
Pomalu procházela chodbou.
Ani nevěděla jak,ocitla se ve věznici.
Zamřížované kobky,místo které páchlo močí,zvratky a rozkládajícím se masem.
Jak procházela ozvalo se pár sténavých hlesů.
Tohle místo působilo děsivě.
Až na úplném konci se v jednom zmrzlém výklenku choulil Ertor.
Byla tu zima to musela uznat,ale strach jí nedovolil myslet na něco jiného.
"Že ti to ale trvalo."Prohlásil nevrle.
Dívka jen prázdně hleděla na pramínek kreve který mu stékal do očí.
"Dostaň mě odsud."Zamumlal a s narůstajícími obavami ji pozoroval.
Konečně se pohla.
Přistoupila ke mříži a přejela po nich prstem.
Zavřela oči a semkla rty do drobné čárky.
Oběvila se kolem ní kehká oktarínová záře která vzápětí pohasla.
Bílé vlasy se změnily na uhlově černé a levandulové oči získaly karmínový vzhled.
"Veo....?"Ertor teď nedrkotal zuby jen kvůly zimě.
Před ním stálo stvoření které bylo u zrodu Antary.
"Jsem tu...." znělo to tak trochu dvojitě,ochraptěle a tajemně.
Přistoupila ke mřížím a uděřila do nich pěstí.
Ryzsypaly se na prach.
Ertor se pomalu zvedl.
Nebyl si jistý jestli by nebylo bezpečější zůstat tady a poklidně si zemřít zimou.
Dívka na něj upřela karmínové oči.
"To jsou hloupé představy.Schovej se."
Neodvažoval se jí odporovat.
Přimáčkl se ke zdi do stínu.
Viděl každý její pohyb.
Stála uvolněně,ruce podél těla.
Když se oběvily poznamenaní kteří ho sem dovedli zvedla ruce trochu víš a oběvilo se slnivé světlo.
Všichni tři klesli k zemi zakrývali si oči a uši a třásli se strachy.
Pokud tedy něco takového znaly.
Stála a pozorovala je s odporem.
Pak se na něj otočila a pokynula mu aby šel za ní.
Vyběhly ven,a on začal lapat po čerstvém duchu.Ona ještě chvíli stála a rozhlížela se kolem.
Pak upadla do bezvědomí.

Kdo vyhraje?

23. srpna 2012 v 11:00 můj šuplík xD
Želva x Jahoda
Tak roztomiloučkej obrázek...nádhera.*brečim jako želva*teda budu fandit želvičce.Tak papa lidičky:D

Recenze- NOCTIS x SENA

22. srpna 2012 v 11:00 Final Fanatasy
Jasný,vím co si myslíte.Že jsem naprosto blbá.No jasně.Mě nestačí to co sem si rozepsala.Já toho musím psát mnohem víc.No jasně proč taky ne.Někde sem četla že demence se u některých jedinců ohlásí mnohem dřív.Tak já budu asi mezi nima.No nic lidi,zas musim letět.Ale nebojte,já to přežiju:D

NÁZEV: Noctis x Sena-hvězda na nočním nebi
FANDOM: Final fantasy VII
VAROVÁNÍ: Žádné
VĚNOVÁNÍ: Mému tátovi

Sena je uprchlíkem z ostrovního tábora.Po ztrastiplné cestě přes poušť,je ovšem znovu zajata.
Nastává nepříjemná situace plná nedorozumění než oba pochopí že zajatkyně je poslem bývalého kapitána vojenského pluku,který sloužil dynastii Caleum.
Sena se tak musí potýkat nejen s nepřízní osudu ale i s náladovým a arogatním princátkem.
Proč někdo tak krásný a chytrý musí být tak egoistický,že skoro nemůže chodit?
Proč se zrovna do takového člověka musí Sena zamilovat?
A aby těch zaláskování nebylo málo setká se s bývalým přítelem z dětství.
Něco nepopsatelného ji k němu táhne.
Jak si se svými city poradí?
Je nutné podniknout cestu zpět,přes poušť plnou nebezpečí a nástrah.
Mladá dívka dává všanc svůj život aby zachránila ostatní v táboře včetně svého malého bratra.
Dokáže to?

Příhoda se psem

21. srpna 2012 v 11:00 můj šuplík xD
Sedím si takhle na lavičce na kraji lesa.
Přijede auto a v něm asi tak tunovej chlápek.Vystoupí,a za ním vyleze babka jako rozinka.
Otevře dveře a začne mluvit dovnitřku.
"Pojď ven zlatíčko,neboj se,maminka se taky nebojí tak pojď miláčku zítra pudeme ven jenom solu a dneska pudem na houbičky."
Říkám si, v pohodě.To bude asi její vnouče,nebo mladší syn.
Ale z auta vyskočil pes.
Teda nic moc,vypadá to jak naklonovaná chiméra s buldokem,ale fajn,nic proti.
Každej máme svůj vkus.
A vona zase.
"Drahoušku...pojď ke mě pojď.Dáme si čokoládičku."
A urve půlku čokolády.
A já mám pocit že tý ženský asi urazim hlavu.
A ten pes jí normálně začne žrát z ruky.
Tak teda vážení doufám že jí tu ruku sežere.
Bohužel konec vám nemohu prozradit a to z velmi prostého důvodu.
Nezůčastnila sem se ho.
Tolik sem byla naštvaná za tu čokoládu že sem radši odešla.
Takže bohužel nemůžu dokončit tento kratičký článek *vzlyk* ,serus lidičky:D