Říjen 2012

Krásná lhářka

29. října 2012 v 16:49 Krásná lhářka
Ahoj,potěšilo mě že jste hlásnuly do ankety o založení nového blogu.Jsem ráda že sem aspoň ta hrstka lidí co zakopla o můj blog napsala svůj názor.Vážně díky.
Jako takovou malou odměnu sem dám povídku kterou jsem zároveň zveřejnila na blogu stories-4u.blog.cz
Přeju hezké počteníčko:D
Název:Krásná lhářka
Pár: Naomi/Marek
Varování:Bude,někdy potom, možná 18+
Věnování:Všem krásným lhářkám:D

Úsměv

25. října 2012 v 17:04 Naruto

Láska

22. října 2012 v 18:59 city a citáty
Láska je bolest a utrpení,
nikde na světě jí rovno není.
Možná že zpočítku něha a povznesení,
pak už jen strach,že tvůj milý ti věrný není.

Sny se ti vyhýbají a noc nekonečnou se zdá,
když po tvém boku nikdo není.
kdo má tě rád.

Chceš vraždit a zapomenout,
vzpomínky nechat rozplynout.
V myšlenkách víš,že je to nemožné.

Přesto se pokoušíš,a v duchu zkoušíš,
sama se sebou soupeříš.


BEAST - 'I Like You The Best'

21. října 2012 v 11:00 můj šuplík xD
Tenhle klip je......prostě..........nedokážu to popsat ale ten klip se mi líbí,líbí se mi kluci kteří v němvystupují,libí se mi hudba i provedení.Takže bych ráda znala váš názor.
Jestli by to šlo,napište mi prosím do komentářů.Váš pohled na tento klip,jak jste se cítily když jste na něj hleděli.
Předem díky:D
GaaraNoSabaku

Novinka pro vás všechny

20. října 2012 v 11:00 můj šuplík xD
Tak vážení,dostala jsem nabídku od jednoho blogu,jestli bych se nestala jeho spolu adminem. Samosebou že sem to vzala.Takže tady máte odkaz kde teď budu psát.Tento blog ale samozřejmě pokračuje.
Takže tady to máte:D http://stories-4u.blog.cz/

Japonská konstituční monarchie

19. října 2012 v 11:00 Japan
Tedy,tak nějak na mě přišla chyť zapátrat v historii Japonska.Mimo jiné jsem zjistila že dynastie vládnoucí již více jak 2000 let se jmenuje stejně jako uživatel mokutonu v Narutu(Yamato),jehož jméno je přepsáno Katonsky.Dynastie se jmenuje Jamato.
Mikado - tennó
Mikado je nejstarší titul užívaný pro označení japonského císaře. Jeho význam je vznešená brána (mi je předpona vyjadřující úctu a kado = brána) a vznikl zkrácením ze sumeragi no mikado (vznešená brána syna nebes). Takovýto zkrácený opisný výraz byl projevem hluboké úcty poddaných, kteří se obávali vyslovit císařovo jméno, a dokonce i blíže nazvat jeho funkci. Termín mikado se proto užíval nejenom pro označení brány císařského, ale i celého paláce a samotného císaře. Mikado je jen jedním z řady užívaných pojmenování pro císaře. Často ho užívali při prvních stycích se Západem a před druhou světovou válkou byl velmi známý. Stal se tehdy rovněž názvem dámského účesu, a byl tak pojmenován i oblíbený typ u nás vyráběných parních lokomotiv. Nyní se pro císaře uživá oficiálně titulu tennó (syn nebes), ale podle nové japonské ústavy je císař pouze "symbolem státu a národní jednoty, jehož postavení závisí na vůli národa" a při výkonu své funkce se musí řídit rozhodnutími vlády. Jeho opravdová moc je proto omezena na čistě formální a obřadné záležitosti. Přestože nebylo bezpečně stanoveno období skutečných počátků vlády japonské císařské dynastie, je pozoruhodné, že je to jediná nepřurešená linie vládců (i když císaři v Japonsku většinou byli pouze symbolem, vlastní moc byla v rukou šógunů či regentů), a že tedy jde o nejstarší monarchii světa. Na rozdíl od situace v Číně nedocházelo v Japonsku k žádným pádům a střídaní dynastií (pokud pomineme období Nambokučó - Severní a Jižní dvůr), ale přesto měla historie vlády japonských císařů zvláštnosti. Po dlouhá léta totiž býval císař postavou stojíci mimo veškeré politické dění v zemi a vládu z něj fakticky vykonávaly jiné osoby (regenti a šógunové). Podle tradiční chronologie počíná éra japonských císařů obdobím vlády legendárního císaře Džimmu, který měl jako potomek bohyně slunce Amaterasu Ómikami vystavět v blízkosti dnešní Ósaky císařský palác, založit japonskou říši v letech 660 až 585 před n.l. jako první japonský císař (legendární a historicky nepodložený). Zprávy o prvních panovnících jsou vesměs velmi mlhavé také údaje o neúměrně dlouhých dobách jejich vlády (často až teměř 100 let) nepůsobí přiliš věrohodně. Protože i první zmínky čínských kronik o styku s Japonci pocházejí až z doby kolem začátku našeho letopočtu, kladou někteří moderní historikové počátek Japonské dynastie do této doby.
Dnešní císař Akihito se narodil 23. prosince 1933 a na trůn nastoupil v listopadu 1990. Jeho otec císař Hirohito vládl již od roku 1926, avšak několik let před tím již zastával funkci regenta za svého nemocného otce. Císař Hirohito si při nástupu na trůn zvolil oficiální jméno císař Šowa ("Zářící mír"). Toto jméno je již nyní označením období jeho vlády. Dosti často se sice užíva i evropského datování, ale většina oficiálních dokumentů i novin a časopisů je označena pouze letopočtem podle éry vlády toho kterého císaře. V budoucnu se také o jeho vládě v dějinách bude hovořit výhradně jako o vládě císaře Šówy, a ne císaře Hirohita. Dalším charakteristickým rysem osobních jmen všech japonských císařů je to, že se v nich vždy objevuje složka hito, někdy nabývá výslovnosti na bito. Tak napřiklad osobní jméno prvního císaře moderního Japonska známého pod posmrtným jménem Meidži (vládl v letech 1867 - 1912) bylo Mucubito. Podobně i osobní jméno Hirohitova staršího syna a koruního prince narozeného roku 1933 je Akihito, který vládne nyní a jeho éra se nazývá Heisei, stejně se bude jmenovat jeho výsost i po smrti. Nástup císařů se tedy kryje s vyhlášením nové éry, dříve to tak ovšem nebylo. Mladší císařův syn má již jen normální osobní jméno. Rodová jména (příjmení) však pochopitelně žádní členové císařské rodiny neužívají.
Císař Akihito si 10. dubna 1959 si vzal slečnu Mičiko Šóda (narozena 24. října 1934). Nová korunní princezna byla první nešlechtic, který se přiženil do císařské rodiny. Mají tři děti:
1.Korunní Princ Naruhito (narozen 23. února 1960)
2.Princ Akišino
3.Princezna Sajako Kuroda
Snad jste nyní získali přehled o japonské císařské rodině :D

Nobelovu cenu za medicínu získal Brit a Japonec

18. října 2012 v 11:00 Japan
Letošní laureáti Nobelovy ceny za medicínu jsou Brit John Gurdon a Japonec Šinja Jamanaka za výzkum kmenových buněk. Ukázali, že buňky v našem těle se mohou vrátit do svého dětství a stát se "někým jiným". Postup chtějí využít lékaři k náhradě postižených tkání a částí těla.
John Gurdon a Šinja Jamanaka (angl. transkripce Shinya Yamanaka) dokázali něco, co věda dlouho považovala za nemožné: ukázali, že dospělé buňky v našem těle se mohou vrátit do svého nejranějšího "dětství".

Díky nim dnes dokážeme plně vyvinuté buňky donutit, aby se vrátily do stádia kmenových buněk, které se mohou vyvinout v libovolnou tkáň v těle. Teoreticky je tak možné třeba z kousku vaší kůže v laboratoři vypěstovat například nové buňky pro poškozenou míchu.

Práce obou vědců patří do základního výzkumu. Zcela změnila platné a zaběhnuté dogma v biologii, které říkalo, že buněčný vývoj je jako jednosměrná ulice, kterou se nelze vrátit zpět. My jako pacienti její přínos na vlastní kůži zatím nemůžeme docenit a ještě nějakou dobu to tak zřejmě bude. Vědcům ale její výsledky poskytují unikátní výzkumné nástroje, které by měly přispět například k urychlení a usnadnění vývoje nových léků.

Problém ale vůbec nebyl jednoduchý, naštěstí v biologii nastala nová doba. Díky pokroku v jiných oborech se vědci přesunuli o několik úrovní hlouběji, jak dokládá i oceněná práce Šinji Jamanaky. Zatímco Gurdon pracoval ještě s jednotlivými díly buněk (třeba jádrem jako celkem), na přelomu 20. a 21. století už jeho japonský kolega a následovník pracoval s jednotlivými geny.

Dokázal v laboratoři například sledovat činnost jednotlivých genů, které se podílí na proměně tvárných kmenových buněk ve "zkostnatělou" buňku určité tělesné tkáně, která už nedokáže nic více než plnit svojí funkci. Pokusil se tak určit, kolik genů je pro přeměnu důležitých a které to jsou.

Pak je Yamanaka s kolegy přenášel do dospělých myších buněk (konkrétně fibroblastů, což jsou buňky pojivové tkáně) a zkoušel, zda se mu je podaří přepnout do jejich původního, nevyhraněného stavu. Zjistil, že tento proces je překvapivě jednoduchý a k přepnutí buňky zpět do raného stádia jejího vývoje stačí jenom čtyři geny. Vznikla zcela nová kategorie kmenových buněk: takzvané indukované pluripotentní kmenové buňky, označované anglickou zkratkou iPS (induced pluripotent stem cells).
Svůj objev zveřejnilv článku v časopise Cellv roce 2006 a od té chvíle byl horkým kandidátem na Nobelovu cenu. Jeho práce byla spásou pro obor, který se zejména v USA potýkal s citlivým etickým problémem: do té doby se univerzální buněčná surovina, tj. embryonální kmenové buňky, získávala z lidských embryí, která v tomto procesu zanikla.

I když šlo v drtivé většina o embrya z klinik pro umělé oplodnění, která by byla zničena tak či onak, proti tomuto postupu se zvedl hlavně z křesťanských kruhů veliký odpor. Yamanaka ukázal, že máme k dispozici nový zdroj kmenových buněk, který zdaleka není tak kontroverzní.


Muck Sasuke

17. října 2012 v 11:00 Naruto

Tobi

16. října 2012 v 9:00 Naruto
Tobiho tvář byla konečně odhalena

Ha Thank Nguyen

15. října 2012 v 9:49 Japan
O exotické krásce s vietnamskými kořeny Ha Thanh Nguyen jsme doposud mnoho neslyšeli, to se ale už zanedlouho změní. Už na podzim se totiž představí jako jedna z nových postav seriálu Ordinace v růžové zahradě 2, kde si zahraje roli sestřičky Tia.
"Tien počítala s tím, že půjde studovat medicínu, ale místo toho musí kvůli smrti maminky pracovat v tržnici. Pomůže jí doktor Hanák v podání Radima Fialy, který odhalí její medicínské znalosti a zařídí, aby nastoupila do nemocnice jako sestřička," popsal dějovou linku nové postavy jeden z členů štábu.
V reálném životě Ha naštěstí takové drama řešit nemusela a studuje to, co si sama zvolila - Divadelní akademii múzických umění.