Leden 2013

Hezké prázdniny

31. ledna 2013 v 16:03 můj šuplík xD
Užijte si hezké jednodení prázdniny!
Siw.


Osobní strážkyně Epilog

29. ledna 2013 v 17:26 Povídky Kattun
Takže tady je slibovaný epilog. Tahle povídka se mi nejdřív strašně dobře psala ale pak se to nějak začalo vymykat.Jsem docela ráda že jsem ji dokončila, protože to je první povídka Kattun, kterou jsem dokončila, a doufám že se vám alespoň trochu líbila.

Menší zlo

29. ledna 2013 v 6:00 můj šuplík xD
Je vůbec něc jako menší zlo?

Možná to ení až zas tak oje věc. Ale, koneckonců, mého života se to dotklo.
Jsem si jistá, že každý z vás měl svého favorita. Někdo uspěl, někdo ne. Ale to, jak si myslím není důvod k hádkám a rvačkám. Nadávkám a pomluvám. Je mi upřímě jedno kdo bude prezidentem. Neboť již odpočátku bylo jasné že se bude volit jen to menší zlo. A teď mě tak napadá, existuje něcojako menší zlo?
Mám za to že zlo je jenom jedno. Nemůžeme říct že tohle zlo je menší a proto je lepší. Prostě je to zlo a tečka.
Volby se dotkli všech. Alespoň v mém okolí.
Třeba dneska se u nás porvali kluci. Byli to dobří kamarádi ale každý měl jiného kandidáda. Samozřejmě že ani já jsem nemlčela a taky jsem vyrukovala se svým názorem.
My jsme to ale neřešily tak jako kluci. Popovídaly jsme si a bylo to. Kluci hnedka sahají po hádkách a vzteku.
Možná oprávněně, ale já doufám že se to zas dá do pořádku.
Mám ráda lidi v naší řídě takový jaký jsou a nechci o nikoho přijít jen proto že áme svůj názor.
Byla by to chyba a i když to tak možná nevypadá, nevěřím že by jakýkoliv z nich mohl zachránit tuto zuboženou zemičku, která je ráda že může alespoň klečet, protože na to aby se hrdě postavila už jsme ji příliš zdeformovali a poničily.
No, to je ale jenom můj názor. Ten váš by měl taky zaznít. Prosím napiště ho do komentáře. A pokud souhlasíte, nebo se vám myšlenka článku zalíbila, okopírujte tuhle větu:

Pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí, protože pravda stejně vyjde najevo.

Kawai

28. ledna 2013 v 15:22 můj šuplík xD
Zlatíčka, vím že tu byl tak trochu neohlášený hiatus,ale teď už to snad bude lepší. (Tedy doufám)
Tenhle obrázek jsem si v poslední době hodně oblíbila. Vyzařuje tak nějak energii a radost. Kdyby někdo nevěděl je o fotka z koncertu skupiny SHINee.
A když už jsem u toho koncertu, nedávno ho měli i Super Junior. A shodou okolností SuJu vyhráli soutěž ve které se hlasovalo o top skupině. Dohlasování bylo mimo jiné zapojeno Rusko, Austrálie, Asie, Thajsko a tak dále.
Jsem moc ráda že moji kluci vyhráli.
Kdybych zase našla něco zajímavého dám vám vědět.
Siw.

Déšť listí

19. ledna 2013 v 16:10 Oneshot
Kolem mě je spousta dětí. Děvčata i chlapci. Většina jich je bosa, i začíná podzim. Barevné listí padá na dětské hlavičky a drobné ručky je rychle smetají do dlaní a obdivují okouzlující tvary a zářivé barvy.
Kdyby šel okolo náhodný pozorovatel, neměl by nejmenší tušení, že děti míří do školy.
Aby si sedli na hrubě otesané lavice a učily se, nebo se modlily.
Hodiny na návsi už odbíjejí osmou a děti s křikem vbíhají do místnosti. Je malá a děti se sem skoro nevejdou.
Je tu spousta dřevěných lavic, stolků a tabule. Velká kamna vydávají teplo, které proniká vrstvami oblečení a barví tváře jako červená jablíčka.
Děti se hrnou k lavicím, ve snaze obsadit nejlepší místa.
Když konečně každý najde místečko, kam si může sednout, vejde do třídy učitel. Ve středním věku s prořídlými vlasy.
V podpaží nese pár knih a proutek, kterým bude trestat neposluchy.
První hodinu se děti modlí. Děkují bohu, že jim dovolil, aby mohli chodit do školy a naučit se psát a číst, aby mohli konat po světě dobro jeho jménem.
"Děkujeme ti Bože, že jsi nám umožnil vést život poznání…"
Potom se opakují počty. Dva a dva jsou čtyři. Pět a dva je sedm. Osm mínus tři je pět. Počítají děti poslušně a křídami zapisují na břidlicové tabulky bachratá čísla. Následuje čtení a psaní.
Chlapci už se ošívají. Nejraději by provedli nějakou neplechu, ale proutek je drží na uzdě.
Všichni dobře vědí, jak dokáže proutek zabolet. A nikdo nemá chuť dostat výprask pro nic za nic.
Konečně zazvoní a děti běží ven, aby se na chvilku vydováděly a mohly sníst skromné svačiny. Většina dětí má v kapse jablíčko a chleba, ti šťastnější mají k pečivu i kousek sýra.
Pan učitel pomalu vyjde schody nahoru, v podkroví má pokoj a na plotně se pomalu ohřívá polévka od včerejška. Přinesla ji matka jedné žačky místo peněz na zaplacení. Panu učiteli to nevadí. Polévka krásně voní a teplé jídlo nemá každý den.
Posadí se na židli a vyhlédne z okna. Chlapci pobíhají na dvoře, lezou po stromech.
Děvčata jsou o něco spořádanější. Sedí a jedí oběd. Vyměňují si dojmy, upravují si copánky a po očku sledují chlapce. Zdá se, že jim chladný vítr nevadí.
Když všichni dojedí, znovu se jako dusající stádo nahrnou do třídy. Boty ušpiněné od bláta letí do kouta a děti běží ke svým místům. Několik chlapců, se začne přetahovat o tabulku s čísly.
To už ale do třídy vchází učitel. Všechny chlapce postaví do kouta a znovu začne vyučovat. Tentokrát jsou první počty. Když děti dopočítají, začne jim předčítat z knížky pohádek. Je ve světle zelené vazbě. Na hřbetě ohmataná a odřená. Velkými černými písmeny je na jejím obalu napsáno - Pohádky.
Děti s téměř nábožným úsměvem hledí na knihu, spočívající v rukou starého učitele. Ale tvrdá lavice není moc dobrá pro sezení, brzy z ní bolí celé tělo. Děti se nepokojně ošívají, co chvíli pohlédnou na klečící zlobilce. Dva chlapci si k sobě odvážně přiklekli a nyní se šeptem baví. Kradmé pohledy učiteli okamžitě napoví, že se děje něco nekalého. V krátké chvíli oba dostávají proutkem, aby si mohli jít znovu, tentokrát s pláčem kleknout. Učitel si znovu sedne a začne číst. Ve třídě je tentokrát ticho, nikdo ani nedutá, všichni poslouchají ve strachu, že by mohli dostat proutkem i oni.
Za chvíli už jsou všichni ponořeni do příběhu.
Učitel spokojeně pokračuje. Hlas se nese ztichlou třídou a čas rychle utíká. Konečně hodiny odbijí druhou a děti s výskotem vyskočí. Rozběhnou se ven a v rychlosti na sebe hází vrstvy oblečení.
Vyběhnou ven a spokojeně běží směrem k domovu.
Za jejich zády se krčí domek, ve kterém se ještě před chvíli ukázněně učily. Chladný vzduch jim vžene novou energii do těla a oni znovu pobíhají, laškují a chytají barevné listy.
Užívají si chvilku volna, která skončí jejich příchodem domů, kde už čekají jejich rodiče a spousta povinností.
Ale teď, teď si užívají čerstvého vzduchu a padajícího listí, které se jako barevný déšť snáší na hlavičky malých dětí.

Dívka z maringotky

15. ledna 2013 v 0:37 Oneshot
Název: Dívka z maringotky
Počet slov:375
Pár:Heechul/?
Autor:Siw.


Růže

13. ledna 2013 v 13:29 Oneshot
Název: Růže
Počet slov:239
Pár: žádný
Autor: Siw


Super junior

12. ledna 2013 v 2:06 Super junior
Víte, možná byste se na to neměli dívat protože já u toho málem spadla ze židle. Ale je to celkem zábavné,když jste přiraveni (já připravena nebyla), no ale myslím že se vám tobude líbit. Možná.


Jsem tu pro tebe-4.díl

10. ledna 2013 v 11:00 Jsem tu pro tebe
Jak jste si asi všimli, dala jsem jsem nový obrázek, Jsem tu pro tebe. A samozřejmě jsem také přidala další dílek.